SON DAKİKA

05:24 İçerik üreticileri ve tasarımcılar AtölyeASUS’ta buluşuyor

19:46 E-fatura’da, eczacılar için geri sayım başladı

19:20 Piknik Alanını gençlerle temizledik

21:09 Tosyalı Holding, Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen İkinci Çelik Üreticisi

20:46 Türkiye’de Şirketlerin Yüzde 71’i Dijitalleşti

19:56 ‘Ordu’da Şelaleler’i anlatacak

07:59 İstanbul Ticaret’in yeni sayısı çıktı!

22:01 Tersine Göç İnşaat Sektörünü Hareketlendirdi

18:52 “E-Dönüşüm Hızlanırken E-Belge Çeşitliliği Artacak”

17:00 Canovate Hassas Kontrollü Klimalar, ABD, Çin, Almanya ile rekabet ediyor

21:01 Kuru meyve trendi dünyada yükselişte

19:38 Sahibinden satılık özel okul’ sayısı arttı

21:42 Çimento Sektörü Alternatif Yakıt Kullanımıyla Sera Gazı Azaltımı Sağlıyor

20:43 Gelişen Pazarların Yıldızıyız

20:21 Progroup, 20. Perakende Günleri’ne katıldı

18:45 Fortune Türkiye haziran sayısı dijital platformlar ve bayilerde…

18:20 Capital Haziran sayısı çıktı!

20:59 2030 yılında dünyada satılacak araçların yüzde 50’si elektrikli olacak

18:46 Feth-i Mübin / Emine Savaş

14:38 Yeni Yasayla Kırtasiyecilere Sahip Çıkılmalı

11:15 “Kimya sektörü hem üretimde hem de ihracatta güçlü bir performans gösteriyor”

08:53 Kadın girişimcilere Uyumsoft’tan tam destek

08:36 Bireyleri, pandemiden çıkışa hazırlayacak 8 altın kural

20:36 Otokar Slovakya’ya otobüs ihraç edecek

20:12 Türk Kızılay Filistin’de yaraları sarıyor

19:32 Verimlilik ve Teknoloji Fuarı İçin Geri Sayım Başladı

20:48 Belgeselin Belleği / Dr. İsrafil Kuralay

20:18 Fındık ve mamulleri sektöründe Turquality destekleri nelerdir?

21:09 Sigorta Sektörüne Yönelik Fidye Yazılım Saldırıları Arttı!

20:06 İş Dünyasının Liderleri Sabancı Üniversitesi’nde Öğrencilerle Buluşuyor

20:19 Elektrikte yatırım ve yeşil enerji dönemi

See&Sign ile Uzaktan Kimlik Doğrulama

See&Sign ile Uzaktan Kimlik Doğrulama

Kamuda ve özel sektörde insan odaklı, hayatı kolaylaştıran ve güvenli ortam sağlayan yüksek teknolojiler üreten Papilon, uzaktan sistemlere ihtiyaç duyulan bu dijital dönüşüm sürecinde kişisel verilerimizi uçtan uca koruyacak teknolojilere bir yenisini daha ekleyerek, hem blok zincir hem de kuruma özel çalışılan “See&Sign”ı geliştirdi. BDDK ve BTK yönetmelikleri ile tam uyumlu olarak geliştirilen bu teknoloji Türkiye’nin uluslararası tescilli tek yüz doğrulama algoritmasını kullanıyor. Her gün kullanılan birçok popüler mobil uygulamadan bankacılık işlemlerine, sağlıktan eğitime pek çok alanda uygulanan hesap sahipliğini onaylayan, kolay ve güvenli kimlik doğrulaması sunan See&Sign, selfie fotoğrafının, kimlik üzerindeki veya NFC’deki fotoğrafla eşleşmesi durumunda işlem onayını sağlayan bir dijital doğrulama sistemi. Üstelik birçok hizmet için kullanılan geleneksel şifrelerin aksine, biyometrik verilerin değiştirilemezliği öz çekim biyometrisini en güvenli buluşlardan biri haline getiriyor.
See&Sign ile herhangi bir onay işlemi için kişinin kimlik, pasaport, ehliyet gibi belgeyi bir kereye mahsus mobil uygulamada okutup, sonrasında anlık olarak ellerini selam verir gibi havaya kaldırdıkları bir öz çekim fotoğrafının çekilmesi yeterli oluyor.
Hem eski tip T.C. kimlik kartlarına hem yeni çipli kimlik kartlarına uyumlu
Biyometri Tabanlı Görüntülü Görüşme ile Müşteri Edinim Platformu olan See&Signhem eski tip T.C. kimlik kartları hem de yeni nesil çipli kimlik kartları üzerinden kimlik doğrulama yapılıyor. Milyonlarca veri kümesi üzerinde eğitilen ve NIST onaylı yüz tanıma algoritmasından oluşan uygulama, en yeni ve ileri teknolojilerle üretildi. Otomatik kimlik doğrulamadan, canlılık kontrolüne, yakın alan iletişimine (NFC), yapay zekaya, duygu analizine ve biyometrik imza çözümlerine kadar her şeyi tek bir platformda ihtiyaca göre sunabiliyor.
Görüntülü Görüşme ve Çağrı Merkezi eklentilerimizle bütüncül bir çözüm sağlıyoruz
Pandemi dönemiyle beraber alışkanlıklarımızı değiştiren birçok yeniliğe, insan hayatını kolaylaştıran güvenli çözüm sunacak teknoloji ürünlerine dikkat çeken Papilon Genel Müdürü Oral Tuntaş şunları söyledi: “See&Sign’ı uzaktan sistemlere olan ihtiyacı karşılamak misyonuyla hareket ederek biyometri uzmanlığımızı blok zincirle birleştirerek oluşturduk. Dünyanın herhangi bir yerinde bulunan tüketici bankacılık, eğitim, sağlık gibi pek çok alanda bu uygulamayı kullanılabilecek. Uzaktan kimlik tespiti sunan See&Sign ile bireyler artık sözleşmelerini veya onay işlemlerini online ortamda, kolay ve güvenli bir şekilde yapabilecek.
Kullanıcılar ayrıca sistemimizin parçası olan görüntülü görüşme ve çağrı merkezi ilaveleriyle bütüncül olarak süreci tamamlayabilecek. Odağına insanı, bilimi ve paylaşım ruhunu alan Papilon olarak paydaşlarımızın tüketiciye uzanan yolculuğunda onlara en kolay ve güvenli deneyimi yaşatmalarına yardımcı olacak,
verimliliği artıracak çözümler üretmeye devam edeceğiz. Umuyorum, tüm kurumlar bu ayırt edici özelliğimiz ile kendilerini daha da güvenli hissedecekler. Paydaşlarımıza operasyonlarında hız katacak olan kolay entegre edilebilir çözümlerimizi sunmak istiyoruz. İster API, ister SDK, ister anahtar teslim uygulama isterse de görüntülü konuşma ve çağrı merkezi ilavelerimizle her seviyede çalışma imkanımız mevcut. Uzaktan kimlik tespitinde güvenlik açığı olabilen yazılımlara ve risklere de dikkat etmek gerekir. Çözümü bir mobil uygulama olarak değil, bir güvenlik çözümü olarak görmeliyiz. Kurumlar, risk açığı olan yazılım ve ürünlere karşı dikkatli olmalı. Dünyadaki uygulamalara baktığımızda, bu alanda uzmanlaşma söz konusu.
Özellikle sistemin en önemli bacağı olan yüz ve hareket doğrulama süreci, biyometri uzmanlığı ve deneyimi gerektiriyor. Bu sebeple gelişmiş ülkelerin bankaları ve finans kurumları biyometri uzmanlığı olan firmaları tercih ettiğiniz gözlemliyoruz. Sistem güvenlik açısından finansal veya mobil bir teknoloji olmasının ötesinde kriminal teknoloji olarak ele alınmak durumunda. See&Signürümüz de bu bakış açımız ile ana üretim alanımız olan biyometri teknolojisi deneyimlerimizin titiz bir çıktısı olarak devreye alındı.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ