SON DAKİKA

19:41 Sağlık sektöründe, Turquality destekleri nelerdir?

22:30 A enerji verimliliğini seçenler yüzde 25 kâr edecek

21:45 İstihdam Kaybı Kapıda

20:29 Lidya Grup’tan Dev Değişim Kampanyası

20:21 Sektör Ramazan’da Yüzde 20 Artış Bekliyor!

21:19 Keepnet Labs, büyümeye devam ediyor

20:15 Demir-çelik sektörü karbon emisyonunu azaltmak istiyor

00:22 Sosyal medya ile ilişkimizi belirleyecek kitap

00:01 Ticari dünyada siber hırsızlık hız kesmiyor

21:02 Maden sektöründe burs projesi meyvelerini verdi

20:32 Akıllı ev sistemleri hem güvenlik hem konfor sağlıyor

17:25 “Teknoloji tek başına hiçbir şey, İnsan her şeydir”

20:51 Güneş enerjili güvenlik sistemleri yüzde 35 tasarruf sağlıyor

20:28 “Akıllı Şehir” altyapısına 326 milyar dolar yatırım yapılacak

20:30 Şirketlerin Büyük Çoğunluğu Veri Kaybından Muzdarip

19:46 Zoom yorgunu olabilir misiniz?

18:25 ‘İhracata yönelik sanayileşmeliyiz’

17:56 Zeybek oynayan i-toys robotları yoğun ilgi görüyor

21:26 Kaleseramik, Çin’deki yapı fuarında ilgi odağı oldu

18:01 Tüketiciler en çok kart aidat ücretlerinden şikayetçi

17:37 Moof Dijital’e, “Yılın En İtibar Kazandıran Dijital Ajansı” ödülü

20:38 E-ticaret hacminde beklenti 240 milyar TL

20:19 “İyi hekim olmak için önce iyi insan olmak gerekir.”

19:25 Brisa, Türkiye İklim Değişikliği ve Su Lideri Oldu

22:07 2021 elektronik mali uygulama değişiklikleri

20:58 İslam ve Osmanlı Tıbbına Giriş

20:19 Petek Bal mı, Süzme Bal mı?

19:09 Uluslararası Dijital Medya Derneği Genel Kurulunu Yaptı

18:44 En İyi Uluslararası Danışmanlık Firması ödülü Progroup’un

22:04 Dijital dönüşüme yatırım yapanlar kazanacak

20:57 Küresel tedarik zincirinde yaşanan sorunlar emtia fiyatlarını artırdı

Uluslararası Dijital Medya Derneği Genel Kurulunu Yaptı

Uluslararası Dijital Medya Derneği Genel Kurulunu Yaptı

Uluslararası Dijital Medya Derneği Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Yoğun bir katılımla pandemi kuralları gözetilerek yapılan genel kurul için dijital yayın sahipleri, derneğin Şişli’deki Kanal34 binasında bir araya geldi. İlk Genel Kurul olmasının heyecanını en çok Kanal34 Genel Yayın Yönetmeni Adil Koçalan yaşadı. İlk kez yapıılan ve pandemi dolayısıyla uzun süre ertelenen toplantıya gazete, dergi, internet sitesi ve ip tv sahibi üyeler ve yönetim kurulu eksiksiz katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kurulda derneğin faaliyetleri ve bütçe raporu okundu ve ibra edildi. Yıldıray Deniz Barak’ın divan başkanlığını yaptığı genel kurulda, bütçe raporlarının okunup oylanmasının ardından genel kurul seçimlerine geçildi. Tek liste halinde gidilen seçime, Adil Koçalan’ın hazırladığı 9 kişilik asıl ve yedek yönetim kurulu üyeleri ve denetim kurulu üyeleriniin olduğu liste seçildi.
Çok sayıda gazetecinin de takip ettiği genel kurulda Adil Koçalan dernek başkanlığına seçildi. Uluslararası Dijital Medya Derneği Başkanı seçilen Kanal 34 Yönetim Kurulu Başkanı Adil Koçalan kongre sonrası yaptığı konuşmada katılımcılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek şöyle konuştu: “Öncelikle derneğimiz hayırlı olsun. Gazetecilik mesleği ile toplum yararına hizmet etmekten dolayı çok mutluyum Yapacağımız basın yayın faaliyetlerine ilave olarak, kültür gezileri ile üyelerimizin ufkunu açmak, önemli gün ve haftalarda üyelerimiz ile biraya gelerek, dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak adına güzel çalışmalar ortaya koyacağımıza inanıyorum. Örgütsüz hiçbir başarı sağlanamaz düşüncesiyle çıktığımız bu yolda üyelerimiz ve sektörün menfaatlerini korumaya devam edeceğiz. Gazetecilik mesleği Türkiye’de çok büyük sıkıntılar içindedir. Gazetecilik zor ve meşakkatli bir iştir. Gazetecilik kutsal bir görevdir. Mesleğin ve sektörün çok ciddi sıkıntıları ve sorunları var. Bu sorunlar arasında öncelikli olarak, Dijital medya ve yerel basın çalışanlarının özlük hakları, sendikalaşma, özgürlükleri alanlarında sıkıntıları vardır. Özellikle kısıtlı imkanlarla yayın yapan gazete, televizyon, radyo, internet gazeteleri ve bunların bünyelerinde çalışan emekçilerin sosyal hakları gibi bir dizi problemlerimiz ve sorunlarımız var. Bu sorunları aşmanın ve çözmenin yolu da iyi örgütlenmelerden ve birlik olmaktan geçiyor.”
Uluslararası Dijital Medya Derneği, yeni Yönetim Kurulu listesi Adil Koçalan’ın başkanlığında şu isimlerden oluştu:
Başkan Yardımcısı Yavuz Yılmaz-Haberturk Gazetesi,
Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Nur Doğan-Yazar,
Osman İslam-Aktuel Gazete, Ersin Topçu Ajans Başkanı, Sefai Uzunyurt-Ordu Mesudiye Gazetesi, Genel Sekreter Ufuk Güngör-Gurme Magazin, Sayman Hilmi Karayiğit-Ajans Başkanı, Yasemin Uslu-Gazeteci. Denetim Kurulu üyeliklerine ise, Durmuş Çelen, Doğukan Akın ve Namık Kemal Tuncer seçildi.
Genel Kurula katılan üyelerin isimleri de şöyle: Adil Koçalan İstanbul Medya Yayın Grubu kanal 34 Yönetim Kurulu Başkanı Uluslararası Dijital Medya Der. Başkanı. Yavuz Yılmaz Haberturk Gazetesi imtiyaz sahibi ve Uluslararası Dijital Medya Der. Başkan Yard. Hikmet Aydoğan medya iletişim Danışmanı Uluslararası Dijital Medya Der. Yönetim kurulu Üyesi yedek. Yunis Köklükaya yönetmen Uluslararası Dijital Medya Der. Yönetim kurulu Üyesi yedek. Yaşar Polat TrakyaTürk tv sahibi Uluslararası Dijital Medya Der. Denetim kurulu üyesi yedek. Yasemin Uyan radyocu Dijital Medya Der. Divan Bşk yrd. Kemalettin Erkan (Ozan Derviş) Doğuş Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Uluslararası Dijital Medya Der. Yönetim kurulu Üyesi yedek. Yıldıray Deniz Barak Türkiye Basın Birliği Başkanı Dijital Medya Derneği Divan kurulu Başkanı. Raif Çevirme Türkiye Manşet Gazetesi imtiyaz sahibi Uluslararası Dijital Medya Der. Denetim kurulu Üyesi yedek. Abdullah Uslu Gazeteci Uluslararası Dijital Medya Der. üyesi ve Divan kurulu Bşk. yrd. Hilmi Karayiğit Ordu Dernekler Platformu Başkanı, Uluslararası Dijital Medya Der. Yönetim kurulu Üyesi Sayman. Durmuş Çelen Yükselen Türkiye Enstitüsü Başkanı Uluslararası Dijital Medya Der. Denetim kurulu Üyesi. Murat Marap Gazeteci, Davam Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Uluslararası Dijital Medya Der. Üyesi. Doğuhan Akın Gazeteci Akparti şişli İlçe Bşk. Yrd. Medya tanıtım Başkanı, Dijital Medya Der. Denetim kurulu üyesi. Ufuk Güngör Gurme Magazin Gazetesi imtiyaz sahibi Uluslararası Dijital Medya Der. Genel sekreteri. Fehim Ustaoğlu LOB’IN TURKEY Yönetim kurulu Üyesi. Uluslararası Dijital Görsel Medya Der. Üyesi. Fahri Ustaoğlu Gazeteci LOB’IN TURKEY Yönetim Kurulu Başkanı Uluslararası Dijital Medya Der. Yönetim kurulu Üyesi. Yasemin Uslu Gazeteci, Uluslararası Dijital Görsel Medya Der. Yönetim kurulu Üyesi. Prof.Dr. Muhammet Nur Doğan Arel üniversitesi öğretim üyesi Yazar Uluslararası Dijital Görsel Medya Der. Başkan Yrd. Sefai Uzunyurt Ordu Mesudiye Gazetesi imtiyaz sahibi Ordu Basın Kuruluşları Der.Bşk. Uluslararası Dijital Görsel Medya Derneği Yönetim Kurulu Üyesi. Namık Kemal Tuncer Ordu Mesudiye Gazetesi İstanbul temsilcisi Uluslararası Dijital Görsel Medya Der. Denetim kurulu üyesi. Ersin Topcu Bilişimci İNKA Tescil Uluslararası Dijital Medya Der. Yönetim Kurulu Üyesi. Osman İslam Aktuel Medya Grubu Aktuel dergisi ve Aktuel gazetesi imtiyaz sahibi Uluslararası Dijital Medya Der. Yönetim Kurulu Üyesi. Hakan Vardar Gazeteci, Ege A türk TV Yönetim Kurulu Üyesi Uluslararası Dijital Medya Der. Denetim kurulu üyesi yedek. Hıdır Ulağ Gazeteci İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın birimi, Uluslararası Dijital Görsel Medya Der. Yönetim Kurulu Üyesi yedek.
Yahya Gül İstanbul avrasyavizyon.com Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı, Uluslararası Dijital Medya Der. Yönetim Kurulu Üyesi yedek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ